14.4.2014 Minule som zabudla pripomenúť, že Česká televízia pre nás prichystala polrok dokumentov a koncertov s Lucie . Prvý dokument začína už zajtra po deviatej na ČT Art.

4.4.2014 Hlásim sa znova skoro po dvoch rokoch. Viem, že to tu značne zanedbávam, ale nie je to preto, že by som na Lucie a pridružené projekty jej členov zanevrela, ale samozrejme okrem školy, sa viac venujem svojej tvorbe a stránke o nej. Podobný stav vlastne trvá u všetkych mojích stránkach. Lucie tak nie je výnimkou...
Skôr ako sa dostanem k téme dnešného príspevku - autogramiáde, ktorá sa konala minulý týždeň, aby mi na stránke nevznikol až taký veľký informačný hiát, zhrniem skrátka čo som tu doteraz nenapísala. Samozrejme nie je to o nikom i nom ako o našej prebratej princezne Lucii.
To, že sa nám Lucie vracia, sme už tušili na odobvzdávaní Anděla (24.2.2011), keď si všetci štyria prevzali ceny za kapelu desať ročia. Na oficiálne potvrdenie návratu si vybrali magický dátum 12. decembra 2012. Postupne sme sa dozvedeli o plánovaní veľkého turné a príprave muzikálu Lucie, ktorý dostal prívlastok Větší než malé množství lásky. Muzikál mal premiéru 31.10.2013 a my sme už takto mali dávno kúpené lístky na tohoročné koncerty a Lucie musí termíny koncertov i pridávať, Praha je už dokonca niekoľkokrát vypredaná. Koncerty odštartujú práve v našom meste - v Košiciach 26.5. Symbolicky však kapela zahrá ešte predtým 10.5. v Londýne... Tam kde to pred 10 rokmi všetko načas skončilo.
Lucie sa takisto rozhodla, v rámci svojho promo, aby potešila fanúšikov, uskutočniť podpisové akcie, zatiaľ u nás na Slovensku, ktoré sa konali 29.3. v našom meste a druhého dňa v Bratislave. A tu sa dostávame k hlavnej téme dnešných noviniek. Na autogramiáde som samozrejme nemohla chýbať. Bola to vôbec prvá taká akcia, ktorá sa tu konala a ešte na moje narodeniny! Všetko mám samozrejme i zdokumentované a fotky si pozrite tu. Našla som okrem toho i tento článok.
Inak vždy keď sa na webowky vraciam, hovorím si, žeby to chcelo prerobiť. Jedna sekcia už je pravda zneprístupnená dva roky, chcelo by to celé trocha osviežiť, obnoviť, zmodernizovať. Neviem, kedy sa do toho pustím, ale prinajmenšom sa s novinkami prihovorím aspoň po koncertnom turné. S nejakými fotkami, prípadne videom. :-)
Ešte na záver pridám, že Lucie môžete sledovať na jej obnovenom webe, na oficiálnej stránke Facebooku, ronako ako i muzikál Lucie. Novinkami pravideľne zásobuje i Michal Dvořák. Na Facebooku sú i momentálne odmlčané Wanastowi Vjecy, ale i tam sú pravidelné zaujímavé príspevky.

18.5.2012 Wanastowky majú už turné za sebou a ja pridávam pár odkazov. Najprv je to zaujímavý rozhovor z magazínu Pravda, a fotky a reportáže z koncertov a tež rozhovory: Wanastowi Vjecy zahájili turné, první zastávka byla v Plzni, Skupina Wanastowi Vjecy rozjela turné ve velkém stylu, Wanastowi Vjecy: Hrajeme i písně Lucie, protože jsou moc pěkné, Wanastowi Vjecy: Rock’n’roll nikdy nezemře, Wanastowky to fanouškům parádně nandaly, Wanastowi Vjecy v Ústí dobývaly i Wenušin pahorek, Robert Kodym interview: Doma na zámku jsem poddaný, NeWenuše,alelži,sexaprachyplatína Hanáky, Robert Kodym: Tešíme sa na najkrajšie dievčatá, Wanastowki odpálili Košice na Venušu, Wanastowi Vjecy to nandali aj Bratislawe! NTC aréna, 4.5. – report, Skupina Wanastowi Vjecy zakončila první turné v nové sestavě, LIVE: Wanastowi Vjecy na Edenu zatopily pod kotlem, Wanastowi Vjecy konečněv Praze, Wanastowi Vjecy zakončily turné Letíme na Wenuši na pražském Edenu II.

1.5.2012 Ako som sľubovala pridávam fotky, videá a aj krátky pokec z včerajšieho koncertu v Košiciach.

30.4.2012 Hlásim sa po absolvovaní Košického koncertu Wanastowiek. Som plná dojmov, som úplne nadšená, ohromená, potešená. A dúfam, že sa ich koncerty stanú skôr tradíciou a nie iba občastnou udalosťou - sviatkom pre nás fandov. Mám fotky aj videá, ktoré v najbližšej dobe uvidíte určite tu u mňa a webe. Zatiaľ ešte pridávam linky na Funradio a Topky, kde Robert robil v Utorok promo Turné na Slovensku. Máte tam aj fotky. Inak je dosť možné že sa ešte niekde objavia do piatka.... Na Markíze v Teleráne napríklad prebieha súťaž o gitaru a lístky do Bratislavy, a je celkom možné, že tam bude Robert aj hosťom...

4.4.2012 Včera odohrali Wanastowi Vjecy prvý koncert v rámci Turné v Plzni. Na you tube sa už objavlo aj niekoľko videí, podľa ktorých sa vážne máme na čo tešiť. :-) Nahá, Jsem nevinej, Sbírka zvadlejch rúží, Lži, sex a prachy, Bedna od Whisky, Tak mi to teda nandey, Kouzlo + Dotknu se ohně. Fotky si môžete pozrieť tu.

20.2.2012 Robert Kodym dneska oslavuje 45 rokov. Prajem všetko len to najlepšie! A k tejto príležitosti pridávam dve rozhovory : První a hlavně vtipný rozhovor s Wanastowkama Mistr záhad Robert Kodym letí na kamenu a má bagr.

16.2.2012 Wanastowi Vjecy už zverejnili zoznam dátumov koncertov. Slovensko nakoniec vyšlo až na koniec turné. A to 30.4. budú v Košiciach, 2.5. v Brezne a 4.5. v Bratislave. Vstupenky si môžete kúpiť cez Ticketportal. Okrem toho Wanastowky vystúpili na benefičnom koncerte Kapka naděje kde na úvod zaspievali pieseň Kulomet a na záver Korálky z karneolu. Obe videá som dala na YouTube.

Archív noviniek